آخرین نوشته ها

چای سبز و پیشگیری از آلزایمر

خواص چای سبز

چای سبز یکی از پرمصرف ترین نوشیدنی ها در آسیای شرقی و بخصوص چین هست، البته این روزها همه ما چای سبز رو بخوبی میشناسیم و خیلی ها هم در کشور عزیزمان طرفدارش هستن.

اما به روال همیشگی میخوایم یه کم از این نوشیدنی دلچسب و بسیار مفید بنویسیم:

✅ چای سبز از ابتلا به سرطان جلوگیری میکنه، چون میزان آنتی اکسیدان آن چندین برابر تاثیرگذارتر از ویتامین C و چند برابر تاثیرگذارتر از ویتامین E هست.

✅و به همین دلیل (آنتی اکسیدان) هم عامل اصلی ضد پیری است و هم به حفظ شادابی و جوانی مون کمک میکنه.

✅همه میدونیم که با مصرف چای سبز با چاقی و اضافه وزن میتونیم خداحافظی کنیم اما باید با برنامه و حساب شده مصرفش کرد چون مثل چای سیاه میتونه مانع جذب آهن در بدن بشه، پس توصیه میشه حداقل ۲ ساعت پس از صرف غذا نوش جان کنید.

چای سبز باعث کالری سوزی میشه اما مصرف بیش از اندازه اش میتونه باعث بروز مشکلاتی در بدن مون بشه، مثلاً موجب میشه آب زیادی از بدن مون دفع بشه و دچار یبوست بشیم، پس در مصرفش افراط نکنید.

چای سبز

✅همچنین چای سبز باعث کاهش میزان کلسترول بد و افزایش میزان کلسترول خوب میشه که خودش مانع از بروزسکته قلبی و سایر بیماری های قلبی و عروقی میشه.

✅همچنین نوشیدن چای سبز به سلامت دندانها کمک میکنه.

✅چای سبز فعالیت سلول های مغز به ویژه بخش های مربوط به حافظه را تقویت و تحریک می کنه و مانع از تخریب سلول های مغز و بروز بیماری آلزایمر میشه.

بنابراین مصرف به اندازه و درست چای سبز میتونه به داشتن سلامتی و زندگی سالم کمک کنه و ما هم خوشحالیم که در فروشگاه اینترنتی ادویه چاشنیکا میتونیم به شما یه چای سبز مرغوب و دلچسب رو ارائه نمائیم.

بازگشت به لیست